Vyberte si z naší nabídky:

Doprava zdarma

Odesíláme ihned

Bezpečná platba

Platba kartou nebo na dobírku

Garance vrácení peněz

30-dní záruka spokojenosti

Terapie červeným světlem a její přínosy

V dnešní moderní době se stále více lidí obrací ke zdravým a přírodním metodám léčby. Jednou z nejnovějších a nejúčinnějších terapií, které získávají na popularitě, je terapie červeným světlem. Tato revoluční technika využívá specifické vlnové délky červeného světla k léčbě a regeneraci buněk. V tomto článku si prohlédneme výhody terapie červeným světlem a podíváme se, jak může tato metoda zlepšit naše zdraví a pohodu.

Terapie červeným světlem, známá také jako fotobiomodulace nebo infraterapie, využívá přirozenou schopnost červeného světla pronikat do hloubky tkání. Vlnové délky červeného světla, obvykle mezi 600 až 1000 nanometry, se zaměřují na mitochondrie, tzv. „energetické továrny“ buněk. Tímto způsobem se zvyšuje produkce ATP (adenosin trifosfátu), což je základní zdroj energie pro buněčné procesy.

Výhody terapie červeným světlem jsou široce rozpoznávané a podporované vědeckými studiemi. Zde je několik hlavních přínosů této terapie:

Zmírnění bolesti:

Červené světlo působí protizánětlivě a zlepšuje krevní oběh, což vede ke snížení bolesti. Terapie červeným světlem je účinná při léčbě svalových a kloubních bolestí, migrén, artritidy a dalších stavů spojených s bolestí.

Zlepšení kožního zdraví:

Terapie červeným světlem má pozitivní vliv na pokožku. Působením červeného světla se podporuje tvorba kolagenu, což může vést ke zlepšení elasticity pokožky a redukci vrásek. Navíc může pomoci při léčbě akné, ekzémů a jiných kožních problémů.

Podpora růstu vlasů:

Červené světlo může stimulovat růst vlasů a zlepšit kvalitu vlasového folikulu. Terapie červeným světlem se využívá k léčbě plešatosti a řídnutí vlasů, a to jak u mužů, tak u žen.

Zlepšení kognitivních funkcí:

Existují důkazy naznačující, že terapie červeným světlem může mít pozitivní vliv na kognitivní funkce, jako je paměť, pozornost a učení. Červené světlo může zlepšit průtok krve do mozku a podporovat růst nových nervových buněk.

Regenerace a hojení tkání:

Červené světlo stimuluje buněčnou aktivitu a podporuje regeneraci tkání. To je zvláště prospěšné při hojení ran, popálenin, jizev a poúrazových stavů. Navíc podporuje růst zdravých buněk, což může vést ke zlepšení stavu pokožky a zpomalení procesu stárnutí.

Zlepšení sportovního výkonu:

Terapie červeným světlem se stala oblíbenou mezi profesionálními sportovci a fitness nadšenci. Pomáhá při regener aci svalů, zlepšuje výkon a rychlost hojení po tréninku a zranění. Navíc redukuje svalové křeče a napětí.

Duševní pohoda a zlepšení nálady:

Červené světlo má pozitivní vliv na produkci serotoninu, tzv. „hormonu štěstí“, který je spojen s náladou a pocity pohody. Terapie červeným světlem se proto často využívá ke zlepšení nálady, snížení úzkosti a depresivních stavů.

 

Terapie červeným světlem představuje inovativní a efektivní přístup k podpoře zdraví a pohody. Výhody této terapie jsou široce rozpoznávány a podporovány vědeckými studiemi. Zmírnění bolesti, regenerace tkání, zlepšení sportovního výkonu a duševní pohoda jsou jen některé z mnoha výhod, které terapie červeným světlem nabízí. Pokud hledáte bezpečnou a přírodní alternativu k léčbě a zlepšení svého zdraví, je terapie červeným světlem skvělou volbou. Stačí si nyní vybrat z naší nabídky skladem.

Zdroje:

  1. Hamblin MR. Mechanisms and applications of the anti-inflammatory effects of photobiomodulation. AIMS Biophys. 2017;4(3):337-361. (DOI: 10.3934/biophy.2017.3.337)
  2. Barolet D, et al. Regulation of skin collagen metabolism in vitro using a pulsed 660 nm LED light source: clinical correlation with a single-blinded study. J Invest Dermatol. 2009;129(12):2751-2759. (DOI: 10.1038/jid.2009.196)
  3. Avci P, et al. Low-level laser (light) therapy (LLLT) in skin: stimulating, healing, restoring. Semin Cutan Med Surg. 2013;32(1):41-52. (DOI: 10.12788/j.sder.2013.011)
  4. Ferraresi C, et al. Low-level laser (light) therapy (LLLT) on muscle tissue: performance, fatigue and repair benefited by the power of light. Photonics Lasers Med. 2012;1(4):267-286. (DOI: 10.1515/plm-2012-0032)

ÚvodKategorie Nahoru